BioVitall ürünlerinin çalışma prensibi

BioVitall Toz ürünlerinin üretimi için taşıyıcı olarak sırasıyla -ürün tipine bağlı olarak- tebeşir tozu, (yem) tuzu veya magnezyum sülfat kullanılmaktadır. Bu taşıyıcılara başka hiçbir kimyasal madde eklenmez, bununla birlikte kimyasal maddeler oksijen fonksiyonu ya da başka deyişle işleyişiyle doldurulur. Bu dünyadaki tüm maddelerin kendi fonksiyonları veya işleyişlerinin olduğu bilinen bir geçektir. Eğer gerekirse, örneğin her (doğal) kimyasal maddenin işleyiş/fonksiyonu taşıyıcıya da aktarılabilir. Taşıyıcıya madde eklemeden de, kimyasal maddenin fonksiyonu/işleyişi olur. Hayvan, bu durumda ilgili maddeyi tanır ve ihtiyacı varsa bundan alır. Kimyasal madde çevreye verilmez. Uygulaması, örneğin sadece gramlarla belirtilmez. Bu işleyiş, çok güzel gerçekleşmektedir.
BioVitall Toz ürününü örneğin gübreye (BVP-M Plus) uygulamak için ürün üzerindeki bilgiler, doğrudan çözüneceği oksijen açısından zengin suda uygulanır. Çözelti gübreye eklenir, bu durumda oksijeni seven bakteri sudaki oksijen yardımıyla çok hızlı çoğalacaktır. Bu bakteri, ardından dışarı CO2 verecektir. Çünkü her gübrede CO2 soluyan bir alg vardır, bu CO2 ile hızlı bir şekilde çoğalır ve dışarı oksijen verir. Bu oksijen, oksijen seven bakterinin büyümesi için hemen açığa çıkar. Farklı BioVitall Toz ürünlerinin kullanıldığı her yerde oksijen açısından fakir (anaerop) olan süreç, oksijen açısından zengin (aerob) olan sürece dönüşecektir. Ürünün (beyaz)sarı et danası gübresine uygulanmasında, algin büyümesi nedeniyle yeşile döneceği görülebilir.
Gübre suyunda karbon dioksit bulunur. Gübrede kabarcık ve tabakaların çözülmesi nedeniyle, homojen bir gübre oluşacaktır. Ph değeri, 7 (nötral) civarında olacaktır. Söz edilen tüm süreç nedeniyle koku ve amonyak %80-90 azalacaktır. Ayrıca gübre aracılığıyla süreç toprağa doğru işleyecektir. Çünkü oksijen seven bakteri burada çok hızlı çoğalacaktır. Bu, bitki daha çok köke sahip olduğundan, daha hızlı büyüdüğünden ve daha sağlam olduğundan %10-15 daha fazla verim verecektir.
BVP-V (CC-HG) ürününde karışım yem nedeniyle süreç, doğrudan hayvanın içinde oluşur ve aerob süreç farklı araştırmaların gösterdiği şekilde çok daha iyi bir sindirim ortaya çıkarır.
Bir kez daha tekrarlamakta yarar vardır: BioVitall Toz, anaerob süreci aerob bir sürece dönüştürecektir.

BioVitall Toz ürünler

BioVitall Toz Besleyiciler (BVT-H)

Hayvan besinleri için BioVitall Toz Besleyici (BVT-H) herhangi bir katkı maddesi ihtiva etmeyen tamamen doğal (kireç tozu veya tuz) bir üründür.

Bitkiler için BioVitall Toz (BVT-B)

Bitkiler için BioVitall Toz (BVT-B) oksijen artırımı/hareketlenmesini sağlayan % 100 tuz veya magnezyum sülfat ile uygulanmıştır.

BioVitall Toz nedir (BVT-G)?

Gübre için BioVitall Toz çok etkili bir işlevi olan bir tuz veya kireç tozudur (doğal ürünler).

Su için BioVitall Toz (BVT-S)

Su için BioVitall Toz (BVT-S) örneğin suyun için yosun oluşumunu engellemeye çok uygun olan, tamamıyla biyolojik/doğal olan bir üründür.

İçme suyu için BioVitall Toz (BVT-İ)

Hayvanlarda içme suyu için BioVitall Toz çok kuvvetli etki eden doğal bir tuzdur (besleme tuzu).

Kompost için BioVitall Toz (BVT-K)

Kompost için BioVitall Toz (BVT-K) kompost oluşumunda çok yardımcı olan biyolojik/doğal bir üründür.